NABÓR NA ROK SZKOLNY 2023/24... Ruszył program "Legia szuka ... SnooKids Grand Prix - zdjęci...

AKTUALNOŚCI

2021-11-03 06:55

Dwaj legioniści wycofani z MP U12 i U16

Druzgocące wieści gruchnęły tuż przed rozpoczęciem młodzieżowych mistrzostw Polski w kategoriach do lat 12 i 16, których gospodarzem będzie ośrodek treningowy Legia Snooker Schools. Obie imprezy będą licznie obsadzone naszymi reprezentantami, ale zabraknie dwóch bardzo znaczących nazwisk.

W młodszej grupie nie zagra Olek Kazano, a wśród zawodników do 16 roku życia nie wystąpi jeden z głównych faworytów do tytułu, aktualny wicemistrz Polski do lat 18 Sebastian Milewski. Obaj wspomniani należą do wąskiej grupy zawodników LSS objętych autorskim programem Ścieżki Zawodniczej.

 

Kazano był jednym z pierwszych, którzy pojawili się na liście zgłoszonych do U12. Jego los stał się jednak przesądzony kilka dni temu po tym, jak otrzymał pozytywny wynik na COVID-19. Z informacji otrzymanych od taty 11-latka wiemy, że chorobę przechodzi łagodnie.

 

Trudny to zaakceptowania cios musiał przyjąć natomiast Sebastian Milewski. O konieczności rezygnacji ze startu dowiedział się dosłownie na godziny przed rozpisaniem turnieju U16, kiedy wraz z resztą szkolnej klasy został skierowany na kwarantannę.

 

Niespełna 15-letni Seba od dłuższego czasu robi gigantyczne postępy i z grą w zbliżających się mistrzostwach wiązał ogromne nadzieje. W ostatnich 12 miesiącach przebojem przedarł się do krajowej czołówki swojej kategorii wiekowej, jest jedynym naszym reprezentantem w rozgrywkach 1LS, a w niedawnych mistrzostwach Polski do lat 18 przegrał jedynie z pozostającym wciąż poza zasięgiem reszty rówieśników w kraju Antkiem Kowalskim, którego w tym roku po raz pierwszy zabraknie w kategorii U16.

 

Seba, Olek - trzymajcie się! Jesteśmy z Wami!

 

 

 

Zawodnicy Legia Snooker Schools zgłoszeni do mistrzostw:

U12

Hubert Micherdziński (Ścieżka Zawodnicza)

Oliwier Niziałek (Ścieżka Zawodnicza)

Axel Wysoczański (Ścieżka Zawodnicza)

Wojtek Nowacki

 

U16

Kuba Makowski (Ścieżka Zawodnicza)

Hubert Micherdziński (Ścieżka Zawodnicza)

Oliwier Niziałek (Ścieżka Zawodnicza)

Wojtek Chojnacki

Frycek Rusiecki

 

Partnerami mistrzostw Polski U12 i U16 w snookerze są:

Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

https://kuplaptopa.pl/

Legia Warszawa

Legia Soccer Schools

Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego

 

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SNOOKER SCHOOLS
Legia Snooker Schools

Liczba zawodników: 45

Liczba lokalizacji: 1

zobacz całą mapę