NABÓR NA ROK SZKOLNY 2023/24... Ruszył program "Legia szuka ... SnooKids Grand Prix - zdjęci...

AKTUALNOŚCI

2021-08-23 14:50

Legia Warszawa uruchamia szkołę snookera

Słyszysz "Legia Warszawa", myślisz "piłka nożna". Klub z Łazienkowskiej to jednak znacznie więcej dyscyplin oraz ciekawych inicjatyw. W ramach projektu Legia Schools funkcjonuje już kilkanaście sekcji a najnowsza z nich będzie zajmować się wciąż jeszcze nieco egzotycznym w naszym kraju, ale cieszącym się ogromną popularnością w swojej grupie odbiorców snookerem.

- Muszę szczerze przyznać, że nie mieliśmy w planach uruchomienia sekcji snookera - mówi członek zarządu Legia Schools Marcin Harasimowicz. - Kiedy jednak pojawił się partner z tak bogatym doświadczeniem w tej dyscyplinie i z już działającym strukturami, pomyśleliśmy "czemu nie?". LegiaSchools.pl to miejsce, które jest stworzone właśnie po to, aby różne dyscypliny sportu mogły rozwijać się jeszcze dynamiczniej dzięki szerokiemu wsparciu Legii na różnych polach. Cieszymy się, że teraz również snookera obejmujemy marką Legii Warszawa - przyznaje Harasimowicz.

 

- Kiedy najlepsze łączy się z najlepszym, to chyba powinno wyjść z tego coś dobrego - pół żartem pół serio dopowiada Przemek Kruk, założyciel funkcjonującej od 2015 roku akademii SnooKids, która zmienia się teraz w Legia Snooker Schools.

 

Szkółka pod nowymi barwami już działa a z pełną ofertą ruszy z początkiem września. Data jest nieprzypadkowa, bo pokrywa się z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Do udziału w zajęciach zapraszani będą jednak nie tylko najmłodsi. - Jako jedni z nielicznych na świecie posiadamy propozycję i odpowiednio dostosowany sprzęt dla pasjonatów snookera w każdym wieku. Od pięciolatków, przez dzieci starsze, młodzież i dorosłych aż po seniorów - zapewnia Kruk.

 

Wszyscy zyskują

 

W efekcie tej inicjatywy Legia zyska nie tylko nowy obszar działania, ale także ukształtowanych już zawodników. Kuba Makowski (15 lat), Sebastian Milewski (14 lat) czy Hubert Micherdziński (11 lat) posiadają w dorobku liczne zwycięstwa turniejowe, a także medale juniorskich mistrzostw Polski. Już teraz stanowią ścisłą czołówkę snookera w tej kategorii wiekowej, a w październiku mają reprezentować nasz kraj w młodzieżowych mistrzostwach Europy w Portugalii.

 

- Za stronę sportową i ten rodzaj przygotowania zawodników odpowiedzialny jest oczywiście partner. On się zna na swoim sporcie, posiada odpowiednie doświadczenie, wie, jak to robić, jak rozmawiać ze swoimi zawodnikami - wyjaśnia Adam Orlikowski, prezes Legia Schools.

 

 

- Legia daje przede wszystkim potężną w kraju i cenioną w Europie oraz na świecie sportową markę. Do tego dochodzi silne wsparcie organizacyjne i logistyczne. Uczestnicy Legia Snooker Schools mogą dodatkowo liczyć na takie atrakcje jak bezpłatne wejście na wybrane mecze Legii Warszawa, spotkania z piłkarzami, udział w eventach, letnich i zimowych obozach Legia Schools, zwiedzanie naszego stadionu i muzeum oraz wiele innych - wylicza Orlikowski.

 

Ośrodki Legia Snooker Schools

 

Baza ośrodków snookera z czasem ma być rozbudowywana. Do projektu, którego rozrost strukturalny odbywać się ma na zasadach zbliżonych do franczyzy, dołączyć może praktycznie każdy kto jest w stanie zapewnić odpowiednią infrastrukturę i opiekę nad zawodnikami.

 

Obecnie główny ośrodek Legia Snooker Schools mieści się na Chomiczówce na warszawskich Bielanach. Na wyposażeniu posiada trzy pełnowymiarowe, 12-stopowe stoły do snookera. Do tego dochodzą dwa stoły 10-stopowe o obniżonej wysokości, będące doskonałą bazą do nauki i gry dla dzieci w wieku ok. 7-11 lat. Dla jeszcze młodszych akademia posiada stół 6-stopowy.

 

Wszystkie stoły wyprodukowane zostały przez absolutnego światowego lidera tej branży - właściciela marki Star.

 

W ofercie szkółki każdy znajdzie coś atrakcyjnego. Do wyboru są zajęcia grupowe, treningi indywidualne, okresowe karnety, a wszystko dostępne również w atrakcyjnych pakietach. Dla najbardziej perspektywicznych i zaangażowanych zawodników przewidziany jest tryb szkolenia zindywidualizowanego. Przynajmniej raz w miesiącu wszyscy chętni mogą wziąć udział w turniejach w różnych kategoriach wiekowych, a co tydzień odbywają się kolejki rozgrywek ligowych.

 

Zapisy oraz więcej informacji o Legia Snooker Schools:
https://legiasnookerschools.pl/
email: info@legiasnookerschools.pl
tel.: 602 777 633

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SNOOKER SCHOOLS
Legia Snooker Schools

Liczba zawodników: 45

Liczba lokalizacji: 1

zobacz całą mapę