NABÓR NA ROK SZKOLNY 2023/24... Ruszył program "Legia szuka ... SnooKids Grand Prix - zdjęci...

AKTUALNOŚCI

2021-10-24 13:01

Świetny weekend młodych legionistów!

Axel Wysoczański - zwycięstwo w SnooKids Grand Prix U11 i najwyższy brejk. Kuba Makowski - drugie miejsce w PORS Junior U16 i najwyższy brejk. Sebastian Milewski - ćwierćfinał 1LS.

Weekendowy bilans młodych snookerzystów Legia Snooker Schools robi wrażenie, choć Kuba i Seba z pewnością odczuwają mniejszy lub większy niedosyt.

 

Axel natomiast zgarnął za to pełną pulę i o niedosycie nie może być mowy. W rozgrywanym w ośrodku treningowym LSS turnieju 10-latek wygrał pięć meczów grupowych, a następnie w pokonał 2-1 półfinale Grześka Kowalskiego (również Legia) i w finale Rocha Pniaka 2-0. W tym ostatnim meczu wbił też najwyższego brejka turnieju - 36 punktów. Do wyrównania rekordu rozgrywek SnooKids Grand Prix, których historia sięga 2017 roku, zabrakło zaledwie dwóch oczek.

 

Świetne zawody zaliczył też 15-letni Kuba Makowski. W rozgrywanym w Lublinie juniorskim PORS U16 wygrał wszystkie pięć meczów grupowych, wbijając po drodze 42 w brejku (najlepsze indywidualne osiągnięcie turnieju). Mimo porażki w finale (1-3 z reprezentantem gospodarzy Michałem Szubarczykiem) Kuba pozostaje liderem rankingu PORS U16.

 

 

(foto: Stowarzyszenie Lubelska Akademia Sportu)

 

Jedyny nasz przedstawiciel w rozgrywkach 1LS - 14-letni Sebastian Milewski - ćwierćfinał zawodów zorganizowanych tym razem we Wrocławiu brałby przed ich rozpoczęciem w ciemno. Po wyjściu na drugim miejscu z mocnej grupy i przy prowadzeniu 2-0 z Krzyśkiem Czapnikiem w meczu o najlepszą czwórkę oczekiwania znacznie wzrosły. Spotkanie zakończyło się jednak przegraną 2-3 po fenomenalnym finiszu rywala (m.in. 71 w brejku w decydującej partii).

 

Następna ważna impreza w juniorskim kalendarzu to mistrzostwa Polski U12 i U16. Obie te imprezy mają zostać przeprowadzone w dniach 6-7 listopada w ośrodku treningowym Legia Snooker Schools.

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SNOOKER SCHOOLS
Legia Snooker Schools

Liczba zawodników: 45

Liczba lokalizacji: 1

zobacz całą mapę